Serwis używa cookies13 Grudzień 2017 21:46
blankMenu główneblank
blank Strona główna
Dyrektor Szkoły
Nasze atuty
Kadra nauczycielska
Dokumenty szkolne
Oferta edukacyjna
Liceum Ogólnokształcące
Technikum Informatyczne
Technikum Leśne
Technikum Logistyczne
Technikum Architektury Krajobrazu
Szkoły dla Dorosłych
Z życia szkoły
Ubezpieczenie uczniów
Galerie zdjęć
Po drugiej stronie lustra
Rekrutacja
Warunki przyjęcia
Do Pobrania
Dane kontaktowe szkoły
blank
blankblankblank
blankCertyfikat blank
blank

Po wręczeniu certyfikatu napisano o nas:

,,...Jestem dumny, że wśród wielkopolskich szkół istnieją takie, które poprzez swoją profesjonalną działalność przyczyniają się do podnoszenia jakości usług edukacyjnych w naszym regionie, co jest niezwykle ważne u progu wejścia Polski do zjednoczonej Europy...''

Andrzej Nowakowski
Wojewoda Wielkopolski


,,...Jest dla mnie powodem do szczególnej radości fakt, że to właśnie liceum z Chodzieży, jako pierwsza szkoła ponadgimnazjalna i zaledwie trzecia placówka oświatowa w województwie, znalazła się w elitarnym gronie posiadaczy certyfikatu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Badań nad Jakością...''

Wojciech Nowaczyk
Burmistrz Miasta Chodzieży


,,...To szczególnie zaszczytne wyróżnienie będzie na pewno pomocne w dalszym funkcjonowaniu Firmy, a także przyczyni się do wysokiej konkurencyjności na trudnych rynkach Unii Europejskiej...''

Anna Górna-Kubacka
Poseł na Sejm RP

blank
blankblankblank
blankTechnikum Architektury Krajobrazublank
blank Technikum Architektury Krajobrazu 4-letnie zawód: technik architektury krajobrazu;

 

Architektura krajobrazu to kierunek dla osób, które kochają zieleń, posiadają wyobraźnię przestrzenną i zdolność projektowania.

Uczniowie, w trakcie pobytu w szkole, nabywają umiejętność projektowania i kształtowania krajobrazu oraz zakładania i projektowania terenów zielonych wokół budynków mieszkalnych, obiektów przemysłowych, czy budynków użyteczności publicznej. Wiedza przekazywana jest głównie w formie praktycznej. Rośliny ozdobne uczniowie oznaczają i poznają na szkółce roślin ozdobnych oraz w centrum ogrodniczym. W pracowni szkolnej mają możliwość doskonalenia technik rysunkowych. Brak uzdolnień plastycznych nie jest przeszkodą, ponieważ szkoła posiada profesjonalny program do projektowania ogrodów – GARDENPHILIA DESINGER PRO. Program został stworzony przez polskich architektów krajobrazu i umożliwia kompleksowe wykonanie projektu: od rzutu z góry poprzez wizualizację 3D; projekt techniczny, zestawienie roślin, listy użytych materiałów w projekcie, a także obliczania kosztu projektu. Posiada również bazę kilku tysięcy roślin.

Ponadto poznają zasady projektowania elementów architektury krajobrazu z zachowaniem wymogów estetycznych i ekologicznych, pielęgnacji i konserwacji – parki, ogrody itp. W związku z tym szkoła organizuje wyjazdy na GARDENIĘ – Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, do Ogrodu Botanicznego, Ogrodu Japońskiego we Wrocławiu, Arboretum w Kórniku, czy parków miejskich i krajobrazowych.

Uczniowie, którzy w przyszłości zdecydują się na prowadzenie działalności gospodarczej związanej z tą branżą, otrzymają dużą dawkę wiedzy dotyczącej prowadzenia uproszczonej rachunkowości, kosztorysowania oraz zasad marketingu.

Po ukończeniu szkoły przed absolwentami staje możliwość kontynuowania nauki na studiach wyższych.

Uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu w trakcie nauki w szkole przystępują do egzaminów potwierdzających kwalifikacje:

- pod koniec II klasy: Projektowanie, urządzanie i pielęgnowanacja roślinnych obiektów architektury krajobrazu

- pod koniec I semestru klasy IV: Organizacja prac związanych z budową oraz konserwacją obiektów małej architektury krajobrazu.

Pozytywny wynik egzaminów daje tytuł Technika architektury krajobrazu, który umożliwia podjęcie pracy zawodowej w firmach zajmujących się zagospodarowaniem i utrzymaniem terenów zieleni oraz w przedsiębiorstwach szkółkarskich i ogrodniczych.

 


Zajęcia w Technikum Architektury Krajobrazu
Wszystkim naszym uczniom proponujemy dodatkowe  zajęcia:
  • umożliwiające uczniom słabszym uzupełnienie wiadomości i umiejętności
  • umożliwiające uczniom zdolnym poszerzenie posiadanych wiadomości i umiejętności
Wszyscy chętni mogą skorzystać z
  • bezpłatnej nauki gry na gitarze
  • treningów JUDO
A wszystko to za niewiarygodnie niskie czesne od 100 do 150zł/miesiąc.

W przypadku trudnej sytuacji finansowej uczniowie z dobrymi wynikami w nauce mogą liczyć na obniżenie wysokości czesnego.

O tym, że naprawdę warto wybrać tę szkołę przekonajcie się czytając dodatkowe informacje na STRONIE GŁÓWNEJ i w dziale NASZE ATUTY. Już dziś zapoznajcie się z naszą KADRĄ NAUCZYCIELSKĄ i obejrzyjcie GALERIE ZDJĘĆ.

Aby zostać przyjętym do szkoły należy złożyć podanie, 2 zdjęcia a po ukończeniu szkoły oryginał świadectwa. Formularz podania można pobrać z naszej strony.
blank
blankblankblank
blankPowitanieblank
blank
Zespół Prywatnych Szkół
Ponadgimnazjalnych
w Chodzieży


Pośród wszystkich - żadna nie jest
tak piękna,
kameralna,
przyjazna jak ta...


Dokonywanie wyborów, zwłaszcza dotyczących przyszłości, nie jest rzeczą łatwą. Podjęcie każdej właściwej decyzji, wiąże się z oparciem jej na pełnej i rzetelnej informacji. Temu też ma służyć ta oficjalna strona internetowa.

Przeczytaj cały list>>

blank
blankblankblank
blankPozostało jeszcze...blank
blank
191 dni

do wakacji

blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank
blankblankblank
Powered by PHP-Fusion copyright © 2010-2017 Zespół Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.