Serwis używa cookies19 Styczeń 2018 10:29
blankMenu główneblank
blank Strona główna
Dyrektor Szkoły
Nasze atuty
Kadra nauczycielska
Dokumenty szkolne
Oferta edukacyjna
Liceum Ogólnokształcące
Technikum Informatyczne
Technikum Leśne
Technikum Logistyczne
Technikum Architektury Krajobrazu
Szkoły dla Dorosłych
Z życia szkoły
Ubezpieczenie uczniów
Galerie zdjęć
Po drugiej stronie lustra
Rekrutacja
Warunki przyjęcia
Do Pobrania
Dane kontaktowe szkoły
blank
blankblankblank
blankCertyfikat blank
blank

Po wręczeniu certyfikatu napisano o nas:

,,...Jestem dumny, że wśród wielkopolskich szkół istnieją takie, które poprzez swoją profesjonalną działalność przyczyniają się do podnoszenia jakości usług edukacyjnych w naszym regionie, co jest niezwykle ważne u progu wejścia Polski do zjednoczonej Europy...''

Andrzej Nowakowski
Wojewoda Wielkopolski


,,...Jest dla mnie powodem do szczególnej radości fakt, że to właśnie liceum z Chodzieży, jako pierwsza szkoła ponadgimnazjalna i zaledwie trzecia placówka oświatowa w województwie, znalazła się w elitarnym gronie posiadaczy certyfikatu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Badań nad Jakością...''

Wojciech Nowaczyk
Burmistrz Miasta Chodzieży


,,...To szczególnie zaszczytne wyróżnienie będzie na pewno pomocne w dalszym funkcjonowaniu Firmy, a także przyczyni się do wysokiej konkurencyjności na trudnych rynkach Unii Europejskiej...''

Anna Górna-Kubacka
Poseł na Sejm RP

blank
blankblankblank
blankList do Gimnazjalistówblank
blank


 

Drogi Gimnazjalisto!

 


Powoli dobiega końca Twoja gimnazjalna przygoda. I jak zawsze w ludzkim życiu, kiedy jeden etap się kończy, inny się zaczyna. Teraz właśnie zastanawiasz się w jaką stronę podążać, aby na rozstaju dróg, na którym obecnie się znajdujesz, wybrać tę jedną – właściwą. Taką, która będzie Twoim i tylko Twoim własnym wyborem, a nie sugerowanym przez koleżanki i kolegów lub innych tzw. „dobrych doradców”.` Dobrego wyboru nie można dokonać w zgiełku, pod naciskiem czy w pośpiechu lub też polegając na starych, wytartych, dawno już nieaktualnych opiniach. Dlatego rozumiejąc jak ważna jest decyzja, którą musisz podjąć w ciągu najbliższych dni pragnę Cię zachęcić do bliższego spotkania z Naszą Szkołą.

Jest wiele powodów, dla których może stać się Ona także Twoją. Jak z pewnością zauważyłeś w naszym logo użyliśmy określenia „POZA SCHEMATAMI”. Otóż nigdy nie działamy schematycznie, a w naszych działaniach zawsze kierujemy się Twoim dobrem rozumiejąc Twoje potrzeby, pragnienia i marzenia. Od samego początku istnienia szkoły tzn. już od 20 lat stwarzamy niepowtarzalny, wręcz rodzinny klimat. Wystarczy przejść się po szkolnych korytarzach aby przekonać się w jak komfortowych warunkach wypoczywają nasi uczniowie. Przechodząc przez izby lekcyjne dostrzeżesz, że niemal wszystkie klasy liczą najwyżej kilkanaście osób, przy czym kilka z nich to klasy nawet kilku osobowe. Kwintesencją atmosfery panującej w szkole jest bajeczne wręcz otoczenie szkoły zatopione w kwiatach i zieleni, w których wkomponowano stylowe ławki na których podczas przerw wypoczywają uczniowie. Wiele osób, które odwiedzają szkołę po raz pierwszy jest pod ogromnym wrażeniem jej uroku, wielu też twierdzi, że bardziej przypomina ona ogród botaniczny niż tradycyjną szkołę. Aby się jednak o tym przekonać po prostu nas odwiedź. Wielu bowiem twierdzi podobnie, ale nie każdy ma no to dowody. My je mamy.

 

  • >

Zadasz z pewnością pytanie „Wszystko pięknie, ale jak wygląda nauka?”.  Za swoją działalność, szkoła aż sześciokrotnie otrzymała Certyfikat Najwyższej Jakości w Edukacji przyznawany przez Wielkopolskie Stowarzyszenie Badań Nad Jakością w Poznaniu. Jest to bardzo prestiżowy certyfikat o który ubiegają się firmy różnych branży z całego kraju. Co bardzo ważne, ostatni z nich był przyznany w 2016 roku. Również podczas Kuratoryjnej Ewaluacji szkoła w obszarze wsparcia indywidualnej sytuacji ucznia otrzymała najwyższą możliwą ocenę ”A”.  Należy w tym momencie zwrócić uwagę, że jednym z głównych czynników decydujących o jego przyznaniu, był fakt wdrożenia absolutnie wyjątkowego w skali kraju systemu nauczania przedmiotów na poziomach rozszerzonych w małych grupach dostosowanych do potrzeb każdego ucznia. Wyjątkowość tego systemu polega na tym, że każdy uczeń indywidualnie konstruuje swój własny zestaw przedmiotów, których chce się uczyć na poziomach rozszerzonych. W efekcie każda klasa jest dzielona na podgrupy, w zależności od dokonanych wyborów, w których prowadzimy kształcenie na poziomach rozszerzonych. Daje to niespotykany komfort pracy i efekty, gdyż nauczamy w większości w grupach kilku a nawet jednoosobowych. Tak więc szkoła daje możliwość przygotowania się do matury na poziomach rozszerzonych w sposób i w warunkach niespotykanych w rejonie i rzadko w kraju.  Wyniki matury na poziomach rozszerzonych decydują z kolei o przyjęciu na wymarzone studia.

Szkoła opatentowała też inny znakomity projekt w którym bezpłatnie uczestniczą uczniowie z całej szkoły. Otóż każdego roku w naszych własnych ośrodkach wypoczynkowych w Dźwirzynie odbywają się obozy językowe prowadzone w formie konwersacji, a także udzielana jest pomoc z matematyki osobom, które takowej potrzebują lub rozwijamy zainteresowania u tych, którzy się nią pasjonują.

O wyjątkowym traktowaniu ucznia w naszej szkole niech świadczy również fakt, że każdy uczeń w szkole ma możliwość odbycia pełnego Kursu na prawo jazdy kategorii „B” na wyjątkowo preferencyjnych warunkach. W tym celu od lat zatrudniamy własnego instruktora, a także zakupiliśmy nowy samochód Renault Clio.

Drogi Gimnazjalisto!

Jest jeszcze wiele spraw, które potwierdzają wyjątkowość naszej oferty edukacyjnej przygotowanej dla Ciebie. Nie sposób wszystko opisać w jednym liście. Dlatego gorąco Cię zapraszam, abyś sam się o tym przekonał.

 

Z wyrazami szacunku dla Ciebie i Twoich Rodziców

Dyrekcja Szkoły


Admin dnia 08-03-17
blankŻyczenia dla Pańblank
blank
Images: IMG_20170228_104537.jpg
Z okazji Święta Kobiet chłopcy z klasy 1B składają wszystkim Paniom- Nauczycielkom, Pracownicom administracji i obsługi oraz wszystkim Koleżankom najserdeczniejsze życzenia Kwiatek.

Admin dnia 07-03-17
blankDzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"blank
blank
1 marca obchodzony był Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Tego dnia na chodzieskim Cmentarzu Parafialnym uczczono żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia odsłaniając obelisk im poświęcony. Z ową inicjatywą wystąpiło Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych "Ziemia Chodzieska", które ufundowało obelisk i przygotowało uroczystość. Obelisk ustawiono w tzw. Zakątku Katyńskim.
Odsłonięcia dokonał poseł Marcin Porzucek i ks. Ireneusz Szypura. Uroczystość odbyła się w asyście Wojska Polskiego. Delegacje, a wśród nich uczniowie naszej szkoły, złożyły kwiaty i zapaliły znicze.

Admin dnia 07-03-17
blankZajęcia w szkołach dla dorosłychblank
blank
Przypominamy terminy zajęć w szkołach dla dorosłych w II semestrze:

LUTY 
18,19 i 25,26
MARZEC 
11,12 i 25,26
KWIECIEŃ 8,9 i 22,23
MAJ 6,7 i 20,21
CZERWIEC 3,4 i 17,18

Plan zajęć na luty w szkołach dla dorosłych do pobrania

Admin dnia 15-02-17
blankWalentynki 2017blank
blank
14 lutego - Dzień Św. Walentego czyli święto zakochanych uczciliśmy apelem i krótkim programem artystycznym przygotowanym przez kl. IILO pod kierunkiem p. Moniki Łochowicz.
Oczywiście wręczono również walentynkową pocztę.
Zapraszamy do galerii

Admin dnia 14-02-17
blankPowitanieblank
blank
Zespół Prywatnych Szkół
Ponadgimnazjalnych
w Chodzieży


Pośród wszystkich - żadna nie jest
tak piękna,
kameralna,
przyjazna jak ta...


Dokonywanie wyborów, zwłaszcza dotyczących przyszłości, nie jest rzeczą łatwą. Podjęcie każdej właściwej decyzji, wiąże się z oparciem jej na pełnej i rzetelnej informacji. Temu też ma służyć ta oficjalna strona internetowa.

Przeczytaj cały list>>

blank
blankblankblank
blankPozostało jeszcze...blank
blank
154 dni

do wakacji

blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank
blankblankblank
Powered by PHP-Fusion copyright © 2010-2018 Zespół Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.