Serwis używa cookies06 Marzec 2015 00:56
blankMenu główneblank
blank Strona główna
Dyrektor Szkoły
Nasze atuty
Kadra nauczycielska
Dokumenty szkolne
Oferta edukacyjna
Liceum Ogólnokształcące
Technikum Informatyczne
Technikum Leśne
Technikum Logistyczne
Technikum Architektury Krajobrazu
Szkoły dla Dorosłych
Z życia szkoły
Plan lekcji
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez szkolnych
Galerie zdjęć
Po drugiej stronie lustra
Rekrutacja
Warunki przyjęcia
Do Pobrania
Dane kontaktowe szkoły
blank
blankblankblank
blankCertyfikat blank
blank

Po wręczeniu certyfikatu napisano o nas:

,,...Jestem dumny, że wśród wielkopolskich szkół istnieją takie, które poprzez swoją profesjonalną działalność przyczyniają się do podnoszenia jakości usług edukacyjnych w naszym regionie, co jest niezwykle ważne u progu wejścia Polski do zjednoczonej Europy...''

Andrzej Nowakowski
Wojewoda Wielkopolski


,,...Jest dla mnie powodem do szczególnej radości fakt, że to właśnie liceum z Chodzieży, jako pierwsza szkoła ponadgimnazjalna i zaledwie trzecia placówka oświatowa w województwie, znalazła się w elitarnym gronie posiadaczy certyfikatu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Badań nad Jakością...''

Wojciech Nowaczyk
Burmistrz Miasta Chodzieży


,,...To szczególnie zaszczytne wyróżnienie będzie na pewno pomocne w dalszym funkcjonowaniu Firmy, a także przyczyni się do wysokiej konkurencyjności na trudnych rynkach Unii Europejskiej...''

Anna Górna-Kubacka
Poseł na Sejm RP

blank
blankblankblank
blankHappening w klasie IAblank
blankMłodzież klasy I A na zajęciach wiedzy o kulturze przygotowała dwa happeningi, w których wyraża nadzieje na tworzenie lepszych stosunków międzyludzkich w myśl słów: BYĆ CZŁOWIEKIEM, TO ZNACZY SZANOWAĆ WŁASNE ŻYCIE I INNYCH...


Admin dnia 28-01-15
blankRefleksje szkolnego coacha.blank
blank

Jestem już po pierwszych w tym roku zajęciach coachingowych w Zespole Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży. Cóż mogło być tematem zajęć? Oczywiście Mapa Marzeń! Zastanawiałam się, w jaki sposób pobudzić kreatywność umysłów tych młodych ludzi o godzinie 8.00,8.40 rano? Kto myśli o tej godzinie o marzeniach i kto jest w stanie uwolnić się, chociaż na moment od myśli, że chce mu się spać? Jesteśmy w szkole i za chwilę klasówka z chemii, matematyki czy historii? Podjęłam próbę rozbudzenia kreatywności klas pierwszych pracując w czterech sześcioosobowych zespołach.


blankJasełkablank
blank
W tym roku wcześniej niż zwykle obchodziliśmy szkolną wigilię. Uroczysty apel przygotowała klasa IIC technikum Logistycznego pod opieką wychowawczyni. Niespodziankę stanowiły jasełka w wersji filmowej. Zapraszamy na seans:


Admin dnia 29-12-14
blankFinał Szlachetnej Paczkiblank
blank

Już po finale Szlachetnej Paczki!
      Liczymy, ile dobra udało się zrobić w tym roku.
      Dzięki współpracy wolontariuszy, a było ich, było sporo… udało się wskazać 71 rodzin w potrzebie. Kryteria pomocy są zawsze jednakie. To musi być rodzina fajna i zgrana, lecz obecnie, z przyczyn najczęściej losowych, w trudnej sytuacji finansowej. W szukanie takowych zaangażowani byli: harcerze, nauczyciele, duchowni, pedagodzy szkolni, pracownicy świetlic środowiskowych, Mopsu, Gopsu, prokuratury, a nawet pielęgniarki środowiskowe. W tym procesie istotną rolę odegrali wolontariusze, którzy często zgłaszali się niezależnie przez logowanie na stronie internetowej fundacji Wiosna. Za czas poświęcony Paczce i środki finansowe własne Burmistrz Miasta Chodzieży podziękował każdemu wolontariuszowi, ofiarując im okolicznościowe kubki z namalowanym wizerunkiem Chodzieży.
      Szlachetnej Paczki nie byłoby bez darczyńców. Ci stanęli na wysokości zadania i przygotowali prezenty o szacunkowej wartości 81 200 złotych. 80% darczyńców pochodziła z powiatu chodzieskiego i pilskiego, 20 % to już darczyńcy ze Szwecji, Niemiec, Śląska i Krakowa.
      Dzięki niezależnym wpłatom darczyńców na konto fundacji Wiosna udało się zorganizować transport wielkogabarytowych rzeczy do rodzin czy też kupno czerwonych koszulek dla wolontariuszy, z logo Szlachetnej Paczki. Tego dnia byliśmy widoczni w naszych powiatach.       Ogromne podziękowania należą się darczyńcy, który udostępnił nam szkołę na ulicy Mickiewicza, gdzie przez cały finał był magazyn Szlachetnej Paczki.
Takich darczyńców życzymy sobie w kolejnych edycjach.
      A od czerwca rusza już szukanie rodzin do następnej edycji Paczki. Proces ten potrwa do sierpnia. Może warto się rozejrzeć i otworzyć serce na sąsiada. Szlachetna Paczka to zawsze mądra pomoc. Od września natomiast można zasilać szeregi wolontariuszy, by potem już tylko łączyć rodziny z darczyńcami.


Admin dnia 29-12-14
blankCzy Blink Ring mógłby zdarzyć się także w polskich realiach?blank
blank
     Opowieść o młodych ludziach, którzy pragną przez chwilę pożyć życiem wielkich gwiazd, wydaje się być rodem z Hollywood, jednak historia jest na tyle uniwersalna, że może dotyczyć młodzieży w każdym miejscu globu, gdzie tylko dociera Internet i można połączyć się z facebookiem.
     Kino Noteć, wraz z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej i wieloma jeszcze instytucjami kulturalnymi, przygotowało dla młodzieży chodzieskiej projekt KinoSzkoła, który jest już IV edycją Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej w Polsce. Szkoła nasza przystąpiła do programu i jesteśmy już po pierwszym spotkaniu. Zaoferowano nam nie tylko obejrzenie filmu Sofii Copolli, ale też dyskusję przed i po projekcji filmu.
     Młodzież była wyraźnie zaskoczona tematyką obrazu. Żadnych scen historycznych, żadnych nawiązań do lektur szkolnych, brzmi fantastycznie, a jednak.
     Czeka nas jeszcze jeden film, tym razem w cyklu wiosennym. Czy ten także z tak żywym zainteresowaniem zostanie przyjęty przez naszą młodzież, zobaczymy. Program jednak udowadnia, że Kino w Szkole czy Szkoła w Kinie to zawsze dobra inwestycja w młodego człowieka.
                         Agnieszka Piętka-Adryan
Tymczasem szczerze polecamy tym, którzy jeszcze nie widzieli - oficjalny zwiastun filmu BLING RING:


Admin dnia 28-12-14
blankPowitanieblank
blank
Zespół Prywatnych Szkół
Ponadgimnazjalnych
w Chodzieży


Pośród wszystkich - żadna nie jest
tak piękna,
kameralna,
przyjazna jak ta...


Dokonywanie wyborów, zwłaszcza dotyczących przyszłości, nie jest rzeczą łatwą. Podjęcie każdej właściwej decyzji, wiąże się z oparciem jej na pełnej i rzetelnej informacji. Temu też ma służyć ta oficjalna strona internetowa.

Przeczytaj cały list>>

blank
blankblankblank
blankPozostało jeszczeblank
blank
57 dni

... do matury

blank
blankblankblank
blankPozostało jeszcze...blank
blank
113 dni

... do wakacji

blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank
blankblankblank
Powered by PHP-Fusion copyright © 2010-2015 Zespół Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.