Serwis używa cookies29 Wrzesień 2016 00:06
blankMenu główneblank
blank Strona główna
Dyrektor Szkoły
Nasze atuty
Kadra nauczycielska
Dokumenty szkolne
Oferta edukacyjna
Liceum Ogólnokształcące
Technikum Informatyczne
Technikum Leśne
Technikum Logistyczne
Technikum Architektury Krajobrazu
Szkoły dla Dorosłych
Z życia szkoły
Plan lekcji
Kalendarz roku szkolnego
Kalendarz imprez szkolnych
Galerie zdjęć
Po drugiej stronie lustra
Rekrutacja
Warunki przyjęcia
Do Pobrania
Dane kontaktowe szkoły
blank
blankblankblank
blankCertyfikat blank
blank

Po wręczeniu certyfikatu napisano o nas:

,,...Jestem dumny, że wśród wielkopolskich szkół istnieją takie, które poprzez swoją profesjonalną działalność przyczyniają się do podnoszenia jakości usług edukacyjnych w naszym regionie, co jest niezwykle ważne u progu wejścia Polski do zjednoczonej Europy...''

Andrzej Nowakowski
Wojewoda Wielkopolski


,,...Jest dla mnie powodem do szczególnej radości fakt, że to właśnie liceum z Chodzieży, jako pierwsza szkoła ponadgimnazjalna i zaledwie trzecia placówka oświatowa w województwie, znalazła się w elitarnym gronie posiadaczy certyfikatu Wielkopolskiego Stowarzyszenia Badań nad Jakością...''

Wojciech Nowaczyk
Burmistrz Miasta Chodzieży


,,...To szczególnie zaszczytne wyróżnienie będzie na pewno pomocne w dalszym funkcjonowaniu Firmy, a także przyczyni się do wysokiej konkurencyjności na trudnych rynkach Unii Europejskiej...''

Anna Górna-Kubacka
Poseł na Sejm RP

blank
blankblankblank
blankWitamy w nowym roku szkolnym!blank
blank
"stojąc u progu wchodzimy w nieznane
każda chwila tam jest początkiem nowego
włóżmy do plecaka skarby duszy
dobre słowa
przychylność dla wszystkich
szczodrość przynoszącą szczęście
otwarte serce
jak magiczną szkatułę pełną miłości
bagaż ten daje nadzieję na lepsze
w poszukiwaniu sensu życia
posiadając te skarby
nie będziemy błądzić po świecie
żebrząc o okruchy" /Z.Szydzik/

W nowym roku szkolnym witamy pierwszoklasistów, którzy rozpoczęli naukę w klasie I Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Informatycznego oraz Technikum Logistycznego. Poznali już szkołę, internat, starszych kolegów i koleżanki, oczywiście nauczycieli. To właśnie Pierwszakom szczególnie polecamy, ostatnio dodane galerie, aby mogli zobaczyć jak się żegna w naszej szkole tych co wytrwali do końca - absolwentów, jak się żegna rok szkolny i jak się wita nowy... Będą też mogli wspomnieć pierwszą wizytę w szkole jako kandydaci do klas I.
Jeszcze tylko mała ceremonia "kotowania", która już tuż, tuż i najmłodsi uczniowie staną się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności.

Stojąc ciągle u progu nowego roku szkolnego wszystkim uczniom, życzymy, aby wyposażeni w dobre słowo, przychylność dla wszystkich i otwarte serce, ochoczo podejmowali trud zdobywania wiedzy, umiejętności i poszukiwania sensu życia.

Admin dnia 23-09-16
blankObóz językowo-wypoczynkowy w Dźwirzynieblank
blank

W dniach 02-09.06.2016 uczniowe naszej szkoły przebywali na obozie matematyczno-językowym w ośrodku wypoczynkowym "U Gorgona" w Dźwirzynie.

Młodzież łączyła naukę z zabawą, sportem i plażowaniem. Każdego dnia uczestniczyliśmy w zajęciach z języka niemieckiego i matematyki, które pogłębiały zakres naszej wiedzy, a sposób prowadzenia tych zajęć powodował, że chętnie pojawialiśmy się w wyznaczonych miejscach mimo wczesnej pory.

Energii do działania dodawały nam codzienne, poranne biegi brzegiem morza.

Każdego dnia , po  zajęciach korzystaliśmy z dobrodziejstw pięknej pogody: spacerowaliśmy (np. nad jezioro Resko, ulicami Dźwirzyna), wieczorem oglądaliśmy zachód słońca, graliśmy w różne gry zespołowe na orliku (np. piłka nożna, siatkówka, mini golf), część z nas ćwiczyła na siłowni. Jeden dzień poświęciliśmy na wycieczkę do Kołobrzegu, gdzie miło spędziliśmy czas na molo i promenadzie. Kilkoro z nas wspięło się nawet na latarnię morską.

Niedzielnym popołudniem wędrowaliśmy całą grupą brzegiem morza do sąsiedniej miejscowości wypoczynkowej – do Mrzeżyna (wróciliśmy w ten sam sposób).

Wielu atrakcji i niezapomnianych wrażeń dostarczył nam dzień sportowy. Rywalizacja tak nas wymęczyła, że utraconą energie musieliśmy zregenerować pysznym jedzonkiem z grilla. Ostatniego dnia zorganizowaliśmy podchody. Zabawa była dowodem na to, że grupa świetnie się zintegrowała i potrafiła ze sobą współpracować.

Cała grupa będzie bardzo miło wspominać ten wyjazd. Opalone, uśmiechnięte buzie, milion zdjęć, nowe znajomości i wspaniałe wspomnienia zostaną w naszych głowach na długo :) .

Sara, Maja, Zuzia II A LO

Zapraszamy na chwilę wspomnień:


Admin dnia 16-06-16
blankProfilaktyka a TY 2016blank
blank

Admin dnia 10-06-16
blankCisza jak tablank
blank
"Sza, cicho sza, czas na ciszę,
Tę, którą w swym sercu słyszysz..." /A. Mogielnicki/

W naszej szkole zapanowała chwilowa cisza, korytarze świecą pustką. Pożegnaliśmy klasy maturalne LO i technikum. Maturzyści mają już za sobą wszystkie egzaminy.
Świadomość, że skończyła się szkoła, napełnia ich radością. Na zdjęciu jeszcze pocili się na próbnej maturze z matematyki, dziś z niecierpliwością czekają na wyniki matur, które będą znane 5 lipca.
Uczniowie technikum są tuż przed kolejną odsłoną egzaminów zawodowych i z pewnością nie jest im do śmiechu. Dla nich jest to pewnie cisza przed burzą.
Uczniowie klas I LO kończą właśnie obóz w Dźwirzynie -z pewnością będą przeżywać ciszę po burzy.

Mnie ta cisza na "okienku" i zbliżający się koniec roku szkolnego skłania jak zwykle do refleksji na temat swojej pracy ale też na temat specyfiki pracy w naszym zespole szkół.


blankSzkoła jak drugi domblank
blank

Często wybierając szkołę, poszukujemy takiej, która, jak się często mówi stanie się naszym drugim domem.  Czy jednak dostatecznie poznaliśmy miejsce w którym mamy spędzić kolejne kilka lat naszego życia? Dzisiaj chcemy Państwu pokazać jak wygląda nasza piękna codzienność. Wcale nie musi być ona szara jak wielu sądzi. Wystarczy o nią zadbać, pielęgnować, po prostu pokochać miejsce, w którym się uczymy. Ktoś kiedyś trafnie powiedział, że „dobrego gospodarza poznaje się po tym, jak wygląda obejście jego domu”. Od początku istnienia naszej szkoły wzięliśmy sobie te słowa do serca i stworzyliśmy naszym uczniom wyjątkowe warunki do rekreacji i wypoczynku w czasie przerw międzylekcyjnych. Jeżeli chcecie się o tym przekonać zajrzyjcie do galerii…


Admin dnia 31-05-16
blankPowitanieblank
blank
Zespół Prywatnych Szkół
Ponadgimnazjalnych
w Chodzieży


Pośród wszystkich - żadna nie jest
tak piękna,
kameralna,
przyjazna jak ta...


Dokonywanie wyborów, zwłaszcza dotyczących przyszłości, nie jest rzeczą łatwą. Podjęcie każdej właściwej decyzji, wiąże się z oparciem jej na pełnej i rzetelnej informacji. Temu też ma służyć ta oficjalna strona internetowa.

Przeczytaj cały list>>

blank
blankblankblank
blankPozostało jeszczeblank
blank
217 dni

... do matury

blank
blankblankblank
blankPozostało jeszcze...blank
blank
274 dni

... do wakacji

blank
blankblankblank
blankLogowanieblank
blank
Nazwa użytkownika

HasłoNie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
blank
blankblankblank
Powered by PHP-Fusion copyright © 2010-2016 Zespół Prywatnych Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.